Творчий   проект

«Міні-музей в дитячому садку»

Мета творчого проекту:

акцентувати увагу педагогів щодо створення музейного освітнього середовища в ДНЗ як джерела формування пізнавального інтересу, національної свідомості, духовного розвитку дошкільників.

Основні завдання творчого проекту:

1. Визначити сутність поняття „музейна педагогіка”.

2. Розкрити основні напрями діяльності музею на сучасному етапі.

3. Показати специфіку розвитку міні-музеїв в дитячому садку.

4. Узагальни досвід роботи ДНЗ № 343 щодо організації освітньо-виховної роботи в міні-музеях екологічного, народознавчого напрямку.

Методи, використані при  створенні творчого проекту

1. Метод вивчення теоретичних джерел.

2. Метод семантичного аналізу - визначення сутності поняття „музейна педагогіка”.

3. Метод аналізу, порівняння, синтезу інформації з різних джерел.

4. Метод узагальнення досвіду роботи щодо організації освітньо-виховної роботи в міні-музеях в групах ДНЗ.

Ми запропонували Всім бажаючим вихованцям та батькам приєднатися до створення, поповнення колекцій експонатами наших міні-музеїв:

"Перлина  океану" в середній групі;

"Безмежний Всесвіт" в старшій групі;

"Квіткове ромаїття" в групі раннього віку,

"Бджілка-трудівниця" в молодшій групі.

Міні-музей "КОЗАЦЬКОЇ  СЛАВИ"

Постійна експозиція

Матеріали змінної експозиції

Галерея портретів видатних гетьманів

Макет фортеці на острові Хортиця

Мапа козацької  Січі

Колекція козацької зброї (шаблі, пістолі)

Гетьманські  клейноди (булава, бунчук)

Ілюстрації  побуту, звичаїв запоріжських козаків

Добірка  книжок про історію Січі

Елементи козацької одягу (жупан, сорочка, шаровари)

Творчі  роботи  дітей, батьків, педагогів (витинанки, курені, малюнки, колажі)

Ознайомлення  з  духовною  спадщиною  козацької  доби  сприяє  формуванню  особистості  старшого  дошкільника,  виховує  у  дітей  інтерес  до  історичного  минулого  свого  народу.

Вихователі  старшої групи Тетяна  Володимирівна  та  Катерина  Яківна  знайомлять дітей  із  звичаями  запорожців та побутом,  законами  лицарскої  честі та  старовинною зброєю.

Дуже  зацікавили дітей символи  гетьманської  влади -

БУЛАВА, БУНЧУК, ПІРНАЧ, ПЕЧАТЬ з ГЕРБОМ, КАЛАМАР.

Після читання уривків з літературних творів, розповідей про Запоріжську Січ і військові походи козаків, після розглядання і опису малюнку "Острів  Хортиця", дошкільнята виявили бажання виліпити з глини

ГЕТЬМАНСЬКУ  БУЛАВУ.

В рамках  проекту "Запорозькі козаки" вихователь  старшої групи Тетяна  Володимирівна  знайомить дітей  із  звичаями  запорожців та побутом, розповідає про козацький флот.

Старші дошкільнята підготували колективний колаж про життя запорозьких козаків.

Розвиток  інтересу старших дошкільнят до  історичних  подій сприяє патріотичному  вихованню, формуванню  засад  національної  свідомості.

В рамках  проекту "Запорозькі козаки" педагоги знайомлять дітей  із  звичаями  запорожців, розповідають про козацький флот - ЧАЙКА, ЧОВЕН, БАЙДАК, ГАЛЕРА.

Розглянувши  ілюстрації  із  зображенням славетних походів на козацьких ЧАЙКАХ по Дніпру, старші дошкільники збудували

"ФЛОТИЛІЮ  КОЗАЦЬКИХ  ЧАЙОК".