В нашому садочку завжди  шануються  народні звичаї, тому  стало традицією цікаво проводити національні українські свята.  14 жовтня на честь Свята Покрови Пречистої Богородиці відзначили  День українського Козацтва

Старші  дошкільнята  збагатитися духом національних традицій, знайомлячись  із  відео-презентацією "Шляхами  козацької  слави". Діти мали можливість поринути в атмосферу козацької епохи, дізналися про  Запоріжську  Січ - місто-фортецю, центр війська  на  острові  Хортиця. Зрозуміли, що  таке кіш, дніпровські  пороги. Познайомилися із  Гетьманами різних  часів - Дмитро Вишневецький, Петро  Сагайдачний, Богдан  Хмельницький.

Малюки  з цікавістю  розглянули  зображення  козацьких клейнодів (булава, пірнач, бунчук, литаври, печатка), зброї (гармати, пістолі, мушкети, шаблі, арбалети),  фото історичних  пам’яток козацької доби - все це неповторне багатство надовго залишиться  в дитячих серцях.

Також у цей день ми провели  акцію «Одягни вишиванку» та спортивні «Козацькі розваги» разом  з  батьками.  Ось  дівчата  з  матусями змагаються, які  господині  вправніше приготують  для  козаків  українські вареники.

Малюки  та  дорослі  випробували свою спритність, кмітливість і витримку у  фізкультурних змаганнях і довели, що «Козацькому роду – нема переводу»!

На завершення свята провели Благодійний ярмарок солодощів та  національних сувенірів, прикрас виготовлених дітьми, батьками, педагогами.

Зібрані  кошти  батьківський  комітет та  педагоги садочка  передали  пораненим  бійцям АТО в  Київському військовому госпіталі (див. сторінку "БЛАГОДІЙНІСТЬ" в розділі "Напрямки діяльності").

В березні спільно з батьками проведено   тематичне  дозвілля

"Масляна до нас прийшла – радість усім принесла"

15 лютого в рамках творчого проекту «Зиму проводжаємо, Весну зустрічаємо!» проведено спільно з батьками  тематичне  дозвілля до свята Стрітення. Казкова  сюжетна лінія  зустрічі «Зими»  та «Весни», пригоди «Сонечка», «Синички»,  «Зайченят»  дозволили зробити розвагу емоційно привабливою. Об»єднанню  малюків  сприяло колективне  ліплення з тіста та випікання пташок, малювання за  мотивами народних  легенд  та  пісень, ознайомлення з  «Веснянками»  та  «Закличками».

Василь і Маланочка прийшли – Коляду принесли!

Про святкову атмосферу подбали всі - як дорослі так і малі – дошкільнята, педагоги та батьки.  Колядування пройшло  цікаво та весело.

Артистично виконували діти  ролі  Звіздаря та Міхоноші, Цигана та Солдата, Кози та Пастушків,  Лікаря, Василя та Маланки.

Виступ супроводжували колядки та засівання щастя, здоров'я та добробуту.

На правах господарів довелось виступити не лише малюкам старшої, середньої, молодшої та ясельної груп, але й завідуючій і  медичній сестрі, кухарю та пралі.

Вони щиро зустрічали дорогих гостей, колядували разом та пригощали солодощами.

МЕЛАНОЧКА   ІДЕ   ВАСИЛЕЧКА  ВЕДЕ .....

Зима  прийшла – багато свят принесла!

І справді взимку  щодня свято, кожне з яких є неповторним цікавим дійством, із забавами та веселощами, багатими на народні звичаї, традиції.  Найбільше діти люблять свята та розваги, тому з колядками, щедрівками зустріли ці святкові дні  вихованці ДНЗ. Діти з нетерпінням чекали та ретельно готувалися до свят: вчили колядки, щедрівки, спільно з батьками готували атрибути до театралізованих дійств.

Виховуючи інтерес та повагу до національних звичаїв та традицій, вихователі змалечку навчають дошкільників любити свій народ,  Батьківщину, почуватися її часткою, формують стійкий зв'язок з народом, культурою.

На осінній ярмарці до Покрови, яка  відбулася у дитячому  садочку 343, що на масиві  Сирець,  малюки  з  батьками  та  педагогами  співали, танцювали  та ласували солодощами. Таке дозвілля  у  садочку  проводиться  традиційно  щороку  восени  та  на  свято Масниці.  Діти з батьками  у  національних  костюмах  проводжали  осінь віршами і  жартими, піснями і танцями, дякували   їй  за  щедроти,  загадували загадки  та  грали в ігри.  Вихователь  Валентина Дмитрівна  завезла  з  поля  урожай  овочів  до  комори. Друга частина   Осіннього  ярмарку  -  частування  солодощами та смачною  випічкою,  фруктами й  сувенірами,   які  приготували батьки  та  педагоги.

"В день  Святого  Миколая серця  добром  зігріваємо"

під  таким гаслом пройшли  святкові  розваги в  нашому  садочку.

Дитинство – це світ фантазії, казки, гри.

Ось як  святкують дошкільнята  молодшої  групи

Весела гра із  сніжками  та  шишками

Саме в  ці  святкові дні, за підтримки Благодійного фонду "Діти  передусім!",

до  нас  завітав Святий  Миколай.

Він  щиро  привітав  всіх  присутніх - батьків, дітей,  працівників ДНЗ,

висловив  найкращі  побажання і подарував   малятам  солодкі  гостинці.

Святкування Миколая

Дітлахи  дитячого садочку мали веселу забаву: участь у святі брали усі групи садочка. Старша і середня групи заспівали пісні, які розучують до свята, а молодшій групі підспівували всі діти садочка - пісеньку про Ваню, який катався на саночках, вчили колись усі ))) допомогали співати навіть ясельки - як могли.

Ще розказували вірші, грали в веселі ігри, яких навчила діток інструктор фізкультури Надія Мефодіївна. Дуже весело пройшло свято!

А після сну кожен малюк знайшов під подушкою або в шафочці                подарунок від Миколая.

Як у  липні ми  святкували  «Івана Купала»

До свята діти готувалися заздалегідь - плели з батьками вдома віночки. Діти познайомилися із звичаями стародавнього  свята - свята подяки Сонцю. Це день літнього сонцевороту,  він найдовший, а ніч найкоротка. Дошкільники  дізналися, що слово "Купало" походить від слова "купати, купанье" і  з цього часу можна купатися в річці.  Малюки  із задоволенням прикрасили берізку та вербу кольоровими стрічками, водили хороводи з  побажаннями  здоров'я, веселощів, багатства,  грали у веселі ігри, естафети, відгадували загадки.