«Екологічна стежина»

Тип проекту: довгостроковий,

пізнавальний.

МАПА  ЕКО-СТЕЖИНИ

Учасники проекту:  діти  дошкільного віку, батьки, педагоги.

Мета проекту:

створення умов для екологічного виховання дітей.

Еко-зупинка

"Штучна водойма"

Еко-зупинка "Первоцвіти. Ефемероїди"

Ефемероїди (англ. ephemeroids - одноденний) — група багаторічних трав'янистих рослин, з коротким весняним циклом розвитку і літнім періоду спокою. Надземні частини цих рослин живуть лише протягом кількох тижнів, а решту року перебувають у стані спокою у вигляді бульб, цибулин чи кореневищ (анемона, ряст, проліска, крокуси, тюльпан та  ін.)

Ефемероїди відрізняються від ефемерів в тому що ефемери є однорічні рослини, цикл розвитку якої проходить за кілька тижнів.

Завдання проекту:

- Розвивати пізнавальну активність дітей за допомогою дослідів і експериментів з об'єктами природи.

- Показати дітям різноманіття рослинного світу навколишнього середовища.

- Виховувати дітей у дусі дбайливого ставлення до природи.

- Активізувати участь батьків у екологічному вихованні дитини.

Еко-зупинка "Лікарські  рослини"               Еко-зупинка "Городництво"

Очікувані результати

- Розширення знань і уявлень дітей про дбайливе ставлення до природи.

- Формування гуманістичної спрямованості поведінки в навколишніх умовах.

- Сприяти розвитку уявлень про рослинний, тваринний світ.

Еко-зупинка "Альпійська  гірка"

Еко-зупинка "Барвінкова черепаха"           Еко-зупинка "Квітник-Рибка"

Еко-зупинка "Незаймана  природа"

Еко-зупинка "Пташине  подвір'я"

І ставок, і млинок, і вишневий садок ...

Цікавою й приємною несподіванкою не лише для вихованців садочка, але  й  для  мешканців всього мікрорайону  стала  наша  «дизайнерська робота»  з  благоустрою  території  ДНЗ, що з’явилася навесні  на території  дитячого  садка.

Ідею  «українського села»   в  мініатюрі  з хатинкою під стріхою і червоною калиною, вітряком-млином і ставком, плетиним тином і  пасікою з бджілками-трудівницями, копицями сіна  і  криницею розробили  наші  педагоги.

Для дітей  та  дорослих – міських  жителів  такий  «еко-осередок»  став екзотичним ноу-хау, привернув  увагу  багатьох мешканців Сирця.