Графік роботи лікаря фтизіатра Матвієнко Людмила Василівна:

приймає в дитячій полікліниці №3 Шевченківського району,

за адресою вул. Ольжича, 16.

16.00-18.00

9.00-12.00

П'ятниця

9.00-12.00

Ефективність  роботи  щодо  реабілітації   здоров'я  дітей

Одним з приорітетних завдань колектив дошкільного закладу вважає збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей. Виконуючи рішення державних документів,  колектив  дошкільного  навчального  закладу № 343 працює  над  удосконаленням  шляхів  організації педагогічного процесу, визначенням ефективних методів та прийомів в роботі з дітьми та батьками вихованців з питань профілактики, реабілітації  тубінфекцій.

Комплектація  дітей ДНЗ  № 343  проводиться  за направленням лікаря-фтізіатра. Кожні шість місяців діти обстежуються лікарями  в тубкабінеті дитячої полікліники № 3 Шевченківського району.

В 2018 році залишилось на повторний курс 54 дітей, що складає 68 % від загальної кількості дітей (у  цих дітей  стан  здоров`я  не  поліпшився,  вони  мають  супутню  патологію  та  діти з тубосередків). Знизилась чутливість до туберкуліну у 6 дітей, що складає 7,8 %.

З тубобліку знято 7 дітей, що становить 9% від загальної кількості дітей. У цих дітей стан здоров’я поліпшився і вони вибули в дошкільні заклади загального типу. З тубобліку також  знято 24 дітей шестирічок, що становить 25,2 % від загальної кількості дітей, 5  із них ідуть до школи-інтернату санаторного типу.

ПРОФІЛАКТИКА  ЗАХВОРЮВАННЯ  НА  ГРИП

Ще в давні часи люди добре знали про можливості психоемоційного впливу ароматів через органи сприйняття, тому використовували їх для масажу, при проведенні інгаляцій, при прийомі ванн, для дихання під час відпочинку і сну. Але кожна рослина має свою специфічну дію, про це обовязково треба знати і широко використовувати щедрі дарунки природи.

У папірусах Ебереста і Хереста можна прочитати про найпростіший спосіб використання різноманітних трав з метою оздоровлення – сон на травяних подушечках. З простої тканини зшивалась маленька подушечка 15х15 см, наповнювалась спеціальною трав’яною сумішшю і клалась поруч з головою. Суміш трав добиралась в залежності від необхідного впливу.

Регулюють діяльність серця, нормалізують кровообіг – лаванда, мята, герань, полинь, аніс, розмарин, тмін.

Покращують роботу легенів – евкаліпт, лаванда, лист березки, камфорний лавр, коріандр, мигдальний горіх, лимон, меліса, фенхель, бергамот, сосна, гвоздика, аніс, китайський лимонник, імбир.

Заспокійливо діють, знімають втому – лікарська ромашка, деревій, сандал. Полин, буркун, лаванда, лавр, троянда , мигдальний горіх, герань, піжма, чебрець, розмарин, лотос, ваніль, китайський лимонник. Апельсин, бергамот, рододендрон.

Рослини необхідно подрібнити , суміш з 3-4 рослин дориється у довільній пропорції.

Вдень трав’яну подушечку бажано тримати в поліетиленовому пакеті, перед використанням її необхідно помяти. Систематично спати на травяних подушечках лікарі не радять, бажано це використовувати під час захворювання, з профілактичною метою нею можна користуватись 2-3 тижні кожної пори року.

А Р О М О Т Е Р А П І Я

Особливу увагу треба приділяти аромотерапії під час епідемії грипу для санації повітря у дитячих садках. Ефірні олії та композиції мають сильні протимікробні, антибактеріальні, антисептичні властивості. Це чудовий засіб боротьби з бактеріями та інфекціями. Сучасні дослідження показали, що в лісі в 1 кубічному метрі повітря нараховують 5 мікробів. У міській квартирі – 20 тис., а в салоні автомобіля – 9 млн. Приблизно така ж кількість у приміщеннях де знаходяться діти. Використання ефірних масел для ароматизації приміщень дозволяє майже повністю знищити шкідливу мікрофлору. Агресивність ефірних масел по відношенню до мікробів поєднуються з їх повною нешкідливістю для людського організму. Під час ароматизації приміщень збільшується кількість легких негативних іонів і нейтралізуються важкі позитивні іони. Саме велика кількість важких позитивних іонів викликає погане самопочуття, швидке стомлення, головний біль, втрату працездатності. Серед головних антисептиків необхідно виділити ефірні олії лимону, лаванди, сосни, піхти, герані, евкаліпту. Багато ефірних олій, завдяки великій проникаючій властивості, мають анти неврологічні та протиревматичні дії під час використання у вигляді ванн, компресів, розтирань. Практично всі олії – природні антиоксиданти. Потрапляючи в організм, вони зменшують інтенсивність процесів окислення, гальмують процеси старіння, підсилюють захисні механізми організму. Вони легко проникають крізь шкіру і включаються у циркуляцію крові. Не бійтеся поєднання ароматів декількох олій, доведено, що композиції ефірних олій впливають більшою мірою, ніж окремі ефірні масла. В дитячих установах рекомендовано використовувати аромокомпозиції та ефірні олії лимона, материнки, лаванди, мяти, меліси, лимонника, жасмину.

Багатовікова світова практика використання рослинних ароматичних речовин довела їх лікувально-захисні біоенергетичні властивості. Аромотерапія дає такі результати, які не можливо отримати ніякими іншими сучасними лікувальними засобами. Але необхідно пам’ятати, що аромотерапія потребує грамотного підходу – систематичні і безконтрольні використання ефірних масел у великій кількості можуть мати небажані наслідки.