Меню

 .

 

.

Інформаційна безпека ДІТЕЙ

     У зв'язку з наростаючим глобальним процесом активного формування та широкомасштабного використання інформаційних ресурсів особливого значення набуває інформаційна безпека дітей. Просвіта  підростаючого покоління в частині використання різних інформаційних ресурсів, знання елементарних правил відбору та використання інформації сприяє розвитку системи захисту прав дітей в інформаційному середовищі, збереженню здоров'я і нормальному розвитку.

     Наша мета - сформувати у дітей активну позицію в отриманні знань та умінь виявляти інформаційну загрозу, визначати ступінь її небезпеки, передбачати наслідки інформаційної загрози і протистояти їм.

Основні  завдання при ознайомленні дітей з ІКТ:

- З правилами відповідального та безпечного поводження в сучасного інформаційного середовища, способи захисту від протиправних посягань в мережі Інтернет;

- Як критично ставитися до повідомлень у ЗМІ (в т.ч. електронних), як відрізнити достовірні відомості від недостовірних, як уникнути шкідливої ​​і небезпечної для них інформації, як розпізнати ознаки зловживання їх довірливістю і зробити більш безпечним своє спілкування в мережі Інтернет;

- Як спілкуватися в соціальних мережах (мережевий етикет), не ображаючи своїх віртуальних друзів, і уникати викладати в мережу компрометуючу інформацію чи образливі коментарі і т.д

Знайомство з основними поняттями.

-         Безпека - відсутність загроз, або стан захищеності від загроз.

-         Інформація - відомості або повідомлення.

-         Загроза інформаційній безпеці - сукупність умов і чинників, що створюють небезпеку життєво важливим інтересам особистості, суспільства і держави в інформаційній сфері.

1. Джерела інформації.

- Засоби масової комунікації, в т.ч. Інтернет.

- Література.

- Освіта.

- Особисте спілкування.

- Мистецтво.

- Система соціально-виховної роботи та ін

Висновок. Будь-яке з цих коштів може бути використано на благо чи на шкоду особистості!

2. Довідкова інформація.

Крім соціальних мереж, серед дітей популярні наступні види і форми онлайн-розваг:

-         мережеві ігри;

-         перегляд і скачування фільмів, кліпів, аудіофайлів, програм;

-         обмін файлами;

-         використання електронної пошти, сервісів миттєвого обміну повідомленнями, чатів,блоги.

4% дітей стикаються в Інтернеті з порнографічною продукцією, 40% отримують безпосередні пропозиції про зустрічі "в реалі".

3. Давайте разом поміркуємо. Питання для колективного обговорення:

- Чому тема інформаційної безпеки є важливою та чому ці питання повинні обговорюватися?

 - З можливих причин, які можна виділіть аспекти, пов'язані з сутністю Інтернету та його значущістю як засобу спілкування.

4. Робота в групах:

завдання для групової роботи - підготовка колективного відповіді на питання:

- "Які основні правила безпечної поведінки в Інтернеті ви можете запропонувати?",

- "Якими правилами відбору (користування) інформації ви рекомендуєте одноліткам користуватися?",

- "Як захистити себе від кібер-злочинів?"   (Можливі варіанти роботи: групи обговорюють всі три питання. Кожна група обговорює тільки одне з питань.)

5.  Основні правила безпечної поведінки в мережі.

- Захистіть свій комп'ютер.                           

- Регулярно оновлюйте операційну систему.

- Використовуйте антивірусну програму.

- Застосовуйте брандмауер.

- Створюйте резервні копії важливих файлів.

- Будьте обережні при завантаженні вмісту. Пам'ятайте! Після публікації інформації в Інтернеті її більше неможливо буде контролювати і видаляти кожну її копію.

- Захистіть себе в Інтернеті. Думайте про те, з ким розмовляєте.

- Ніколи не розголошуйте в Інтернеті особисту інформацію, за винятком людей, яким ви довіряєте.

- При запиті надання особистої інформації на веб-сайті завжди переглядайте розділи "Умови використання" або "Політика захисту конфіденційної інформації", щоб переконатися в наданні оператором веб-сайту відомостей про цілі використання одержуваної інформації і  передачу ін. особам.

- Завжди засвідчується в тому, що вам відомо, кому надається інформація, і ви розумієте, в яких цілях вона використовуватиметься.

- Пам'ятайте! В Інтернеті не вся інформація надійна та не всі користувачі відверті.

- Думай про інших користувачів.

- Законом необхідно підкорятися навіть в Інтернеті.

- При роботі в Інтернеті будь ввічливий з іншими користувачами Мережі.

- Імена друзів, знайомих, їхні фотографії та інша особиста інформація не може публікуватися на веб-сайті без їх згоди або згоди їх батьків.

- Дозволяється копіювання матеріалу з Інтернету для особистого використання, але привласнення авторства цього матеріалу заборонено.

- Передача і використання незаконних матеріалів (наприклад, піратські копії фільмів або музичних творів, програмне забезпечення з надірваними захисними кодами і т.д.) є протизаконним.

- Копіювання програмного забезпечення або баз даних, для яких потрібна ліцензія, заборонено навіть з метою особистого використання.

- Пам'ятайте! Недозволене використання матеріалу може призвести до адміністративному стягненню в судовому порядку, а також мати інші правові наслідки

- Закривайте сумнівні спливаючі вікна! Спливаючі вікна - це невеликі вікна з вмістом, що спонукає до переходу по посиланню. При відображенні такого вікна найбезпечнішим способом його закриття є натискання значка X (зазвичай розташовується в правому верхньому куті). Неможливо знати напевно, які дії зробить після натискання кнопки "Ні".

- Остерігайтеся шахрайства! В Інтернеті легко приховати свою особистість. Рекомендується перевірити особу людини, з яким відбувається спілкування (наприклад, в дискусійних групах).

 

Інші сайти

img img img img img img img img img img

Оцініть сайт

дуже добре
добре
піде й так
погано
гірше не буває

Розробка сайту- vbs.com.ua


Перехід вверх       
Рейтинг@Mail.ru Головна сторінка